Στο τελευταίο παιχνίδι για την φετινή σεζόν ο Εργοτέλης γνώρισε την ήττα με σκορ 1-0 από τον πρωταθλητή του δεύτερου ομίλου Λεβαδειακό. Οι κιτρινόμαυροι στάθηκαν πολύ καλά στο ματς δημιουργώντας ευκαιρίες για γκολ έχοντας παράλληλα καλή κυκλοφορία της μπάλας.

Το φιλμ του παιχνιδιού.

Τέλος αγώνα.

90+ Ο Κατσούρρι από πλάγια θέση σουτάρει με την μπάλα να φεύγει κόρνερ μετά από επαφή με αντίπαλο.

87’ Ο Βουτσάς τροφοδοτεί τον Κωστανάσιο όπου από καλή θέση σουτάρει με τον τερματοφύλακα να πέφτει και να αποκρούει με δυσκολία.

85’ Τρεις αλλαγές για την ομάδα μας. Τσέλιος, Μίκο και Κοκκίνης δίνουν την θέση τους στους Ψιμόπουλο, Θεοδωρακη και Αλεξάκη.

82’ Δυνατό σουτ του Σερβιλάκη η μπάλα βρίσκει σε σώμα και φεύγει κόρνερ.

77’ Αλλαγή για τον Λεβαδειακο με τον Συμελίδη να βγαίνει και τον Κονέ να μπαίνει στο ματς.

71’ Κόρνερ από τον Βουτσά, ο Mico με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ.

70’ Ο Κατσούρι αντικαθιστά τον Πατρινό.

67’ Σέντρα από τον Δούμτσιο ο Βρακάς από πλεονεκτική θέση στέλνει την μπάλα άουτ.

65’ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, με τον Νίλι να αντικαθιστά τον Νίκα.

64’ Αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Νεράλ να αντικαθιστά τον Κουτάντο.

62’ Αλλαγές για τους γηπεδούχους. Ο Moutinho και ο Μυτίδης βγαίνουν με τους Δούμτσιο και Πολέτο να μπαίνουν στο ματς.

58’ Ο Κοκκίνης με δυνατό σουτ έπειτα από πάσα του Σερβιλάκη, στέλνει την μπάλα άουτ μετά από κόντρα σε αντίπαλο αμυντικό.

54’ Καλή σέντρα με προϋποθέσεις από τον Σερβιλάκη, ο Πατρινός δεν κατάφερε να πιάσει την κεφαλιά.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

42’ Ο Κοκκίνης κόβει ωραία στον Σερβιλάκη όπου από πλαγιά θέση σουτάρει με την μπάλα να φεύγει άουτ.

39’ Σουτ από τον Συμελίδη αποκρούει ο Τσέλιος.

33’ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό. Ο Μεχία έβγαλε την μπαλιά στον Βρακάς ο οποίος μπήκε στην περιοχή και με σουτ έγραψε το 1-0.

32’ Σέντρα του Βήχου κεφαλιά από τον Μυτίδη, δεν ανησύχησε ο Τσέλιος.

25’ Μακρινό σουτ απ’ τον Βράκα η μπάλα εκτός.

19’ Ο Κουτάντος σπάει την μπάλα στον Κωστανάσιο με τον τελευταίο να σουτάρει δυνατά και την μπάλα να φεύγει άουτ.

15’ Ισορροπημένο το πρώτο τέταρτο του αγώνα. Παιχνίδι κέντρου απ’ τις δυο ομάδες.

Δίχως κάτι το αξιοσημείωτο στα πρώτα λεπτά.

Το ματς ξεκινάει!

Πριν από την έναρξη, του ματς οι του Εργοτέλη χειροκρότησαν τους παίκτες του Λεβαδειακού, με πασίγιο για την κατάκτηση της πρώτης θέσης στον Β’ όμιλο του πρωταθλήματος.

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος (Ψιμόπουλος 86’) Κόλα, Mico(Θεοδωράκης 86’) Σερβιλάκης, Ντουμάνης, Βουτσάς, Κουτάντος (Νεράλ 64’) Σαρρής, Κωστανάσιος, Κοκκίνης (Αλεξάκης 86’) Πατρινός (Κατσούρι 70’)

Αναπληρωματικοί: Ψιμόπουλος, Αλεξάκης, Θεοδωράκης, Κατσούρρι, Νεράλ

Λεβαδειακός (Γιάννης Ταουσιάνης): Harkovic, Bahanack, Mejia, Moutinho, Βήχος, Βράκας, Μυτίδης, Νίκας, Τζημόπουλος, Συμελίδης, Κωστανινίδης

Αναπληρωματικοί: Stojanovic, Kone, Perdomo, Polleto, Δούμτσιος, Λιάγκας, Μανιώτης, Παναγιώτου, Τσάπρας

Διαιτητής: Ντάουλας (Δυτ.Αττικής)

Βοηθοί: Πάγκαλος (Λασιθίου) , Διαμαντής (Ηπείρου)

4ος: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)