Ο Εργοτέλης πέτυχε μια πολύ μεγάλη νίκη κόντρα στον Λεβαδειακό, για την 2η αγωνιστική των play off της Super League 2. Η ομάδα μας πήρε ένα χρυσό τρίποντο που την ανεβάζει στους 42 βαθμούς, τρεις μακριά απ΄ την δεύτερη προνομιούχο θέση. Ο Μανουσάκης σκόραρε στο 74' έπειτα από εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Μπουτσάκης και σε συνδυασμό με την γενικότερη μεστή απόδοση των «κιτρινόμαυρων», το σκορ έμεινε έτσι μέχρι το φινάλε του παιχνιδιού στην Λιβαδειά.

Το φιλμ του παιχνιδιού

Τέλος αγώνα.

90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

79' Κίτρινη κάρτα στον Κωστή.

78' Αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Κοκκίνη να μπαίνει αντί του Μπουτσάκη.

75' Σουτ απ' τον Κωστή ο Κατσιμήτρος πέφτει ξανά και μπλοκάρει την μπάλα.

74' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας!! Ο Μανουσάκης ανέλαβε την εκτέλεση και με ψύχραιμο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

73' Πέναλτι για την ομάδα μας! Ο Μπουτσάκης ανατράπηκε στην περιοχή με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα.

71' Μακρινό σουτ απ' τον Μπουρσέλη η μπάλα φεύγει πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι.

69' Τρίτη αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Τσέλιο να φεύγει απ' το ματς δίνοντας την θέση του στον Appi.

67' Ο Μπουρσέλης εκτελεί ένα φάουλ αρκετά μέτρα έξω απ' την περιοχή, με την μπάλα να περνάει απ' όλους και τον Στεγιάνοβιτς να αποκρούει σε κόρνερ.

64' Ο Πολλέτο κάνει ένα δυνατό σουτ απ' το ύψος της περιοχής ο Κατσιμήτρος πέφτει και πάλι σωστά και αποκρούει.

62' Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας. Πατρινός και Κατσούρι μπαίνουν στο ματς αντί των Conraad και Σερβιλάκη. Παράλληλα αλλαγή κάνει και ο Λεβαδειακός με τον Κονέ να βγαίνει δίνοντας την θέση του στον Κωστή.

60' Σουτ απ' τον Μαρίνο η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

58' Δυνατό σουτ απ' τον Μπουτσάκη ο Στεγιάνοβιτς αποκρούει με δυσκολία..

56' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Ο Τσέλιος κοντρολάρει πολύ ωραία τη μπάλα μέσα στην μικρή περιοχή, κάνει και το πλασέ αιφνιδιάζοντας τον Στεγιάνοβιτς ο οποίος φάνηκε να χάνει τη φάση, με την προβολή του ωστόσο να περνάει ελάχιστα δίπλα απ' το δεξί κάθετο δοκάρι.

55' Πρώτη αλλαγή για τους γηπεδούχους, με τον Μαρίνο να μπαίνει στο ματς αντί του Συμελίδη.

47' Ο Μανουσάκης κάνει μια ωραία προσπάθεια και με μέτωπο προς την εστία κάνει το σουτ απ' το ύψος της περιοχής, με την μπάλα κάπου να βρίσκει και να καταλήγει κόρνερ.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στη Λιβαδειά.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

46' Ο Μεχία εκμεταλλεύεται λάθος στην άμυνα και βγαίνει απέναντι απ' τον Κατσιμήτρο με τον τερματοφύλακα της ομάδας μας, να αποκρούει ακόμη μια φορά εντυπωσιακά με τα πόδια.

45' Δύο λεπτά οι καθυστερησεις.

43' Ο διαιτητής της αναμέτρησης δίνει κίτρινη κάρτα στον Μπάτζιο και τον Λιάγκα για μεταξύ τους αψιμαχία και για μια μικρή ένταση που δημιουργήθηκε ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές.

40' Ο Μπιανκόνι βγαίνει σε θέση τετ α τετ, πλασάρει με τον Κατσιμήτρο να αποκρούει με υπερένταση σε κόρνερ.

38' Δυνατό σουτ απ' τον Κονέ έξω απ' την περιοχή, η μπάλα φεύγει λίγο έξω απ' το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κατσιμήτρου.

36' Σέντρα σουτ απ' τον Μύγα ο Κατσιμήτρος αποκρούει σε κόρνερ, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο εν συνεχεία.

30' Μακρινό σουτ απ' τον Μπουρσέλη ο Στεγιάνοβιτς αποκρούει με δυσκολία σε κόρνερ.

27' Ο Τσέλιος βγάζει πολύ ωραία πάσα στον Conraad ο οποίος σουτάρει απ' το ύψος της περιοχής με την μπάλα να περνάει λίγο έξω.

21' Ο Νίκας σουτάρει λίγο πίσω απ' το ύψος του πέναλτι, με τον Κατσιμήτρο να είναι και ετοιμότητα και να πέφτει έγκαιρα στην γωνία του.

20' Μακρινό σουτ απ' τον Μανουσάκη η μπάλα φεύγει έξω.

12' Μακρινό σουτ απ' τον Συμελίδη η μπάλα φεύγει αρκετά μέτρα άουτ.

10' Ο Πέϊος κάνει μια πολύ ωραία ατομική ενέργεια και βγάζει μια δυνατή μπαλιά στον Conraad ο οποίος βγαίνει στην πλάτη της άμυνας με τον Στεγιάνοβιτς ωστόσο να βγαίνει και να προλαβαίνει τον Ολλανδό.

Ο Μπουρσέλης φοράει το περιβραχιόνιο του αρχηγού σήμερα.

Ο σχηματισμός της σημερινής ενδεκάδας έμοιαζε σαν ένα 4-3-3, ωστόσο απ' ότι φάνηκε στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού ο Εργοτέλης θα αγωνιστεί με 3-5-2 έχοντας και τον Κόλα δίπλα στους Μπάτζιο και Μαζουλουξή στα στόπερ.