Μία ακόμη νίκη κατάφερε να πάρει η Κ19 του συλλόγου μας, αυτή τη φορά απέναντι στον Πλατανιά. Στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος νέων της Super League 2, ο Εργοτέλης πραγματοποιώντας μια εξαιρετική εμφάνιση επικράτησε με το εμφατικό 4-0 της αντίστοιχης ομάδας των Χανίων στο Μαρτινέγκο.

Ο Εργοτέλης μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και μόλις στο 2' έχασε μεγάλη ευκαιρία καθώς την κεφαλιά του Πλαϊτάκη απέκρουσε ο γκολκίπερ με τα πόδια έπειτα από κόρνερ του Δασκαλάκη.

Με την συμπλήρωση δέκα λεπτών παιχνιδιού, ο Κόλα έβγαλε μια μαγική μπαλιά στον Πατρινό ο οποίος κοντρόλαρε φέρνοντας υπέροχα την μπάλα μπροστά του και με δυνατό σουτ απ' την δεξιά γωνία της περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ανοίγοντας το σκορ.

Οι ''κιτρινόμαυροι'' δύο μόλις λεπτά μετά, ανέβασαν κι' άλλο τον δείκτη του σκορ. Ο Πατρινός έκοψε υπέροχα στον Χαϊντίνι με τον τελευταίο να μην διστάζει να σουτάρει έξω απ' την περιοχή, γράφοντας το 2-0.

Η πίεση συνεχίστηκε και πέντε λεπτά αργότερα, ο Πατρινός έπαιξε ωραία το ένα-δύο με τον Μπερνίκου, με το σουτ του τελευταίου να αποκρούει ο Ανωμεριανάκης.

Λίγα λεπτά μετά στο 24' ο Μπερνίκου σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι μετά από γύρισμα του Χαϊντίνι απ' τα αριστερά. Στην επαναφορά ο Κουτάντος αστόχησε από πλεονεκτική θέση στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Στο 35ο λεπτό, η πίεση για τρίτο γκολ απέφερε καρπούς. Ο Θεοδωράκης έβγαλε μια εξαιρετική μπαλιά απ' το κέντρο, στον Μπερνίκου ο οποίος μπήκε στην περιοχή και με ωραίο πλασέ έγραψε το 3-0.

Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 57' μετά από ατομική ενέργεια και πλασέ του Πατρινού ο οποίος σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Εργοτέλης: Βλαχάκης, Κόλα, Βενεράκης (Στεφανάκης 67'), Θεοδωράκης, Πλαϊτάκης (Αζίζι 75'), Πάγια, Χαϊντίνι (Σφακιανάκης 75'), Κουτάντος (Αρχοντάκης 67'), Πατρινός, Δασκαλάκης, Μπερνίκου (Μπλουσάι 67')

Πλατανιάς: Ανωμεριανάκης, Πελτέκης, Κούφας (Τσουράπας λ.τρ. 15'), Γκολόση, Naksi, Γιακουμάκης (Παρασκάκης 62'), Στεφανίδης (Σαλανόκης 62'), Ταγιάρι (Ψαλιδάκης 45'), Κολομπάκης (Καλογεράκης 79'), Αλιφιεράκης, Καρτάκης