Η ομάδα μας δεν κατάφερε να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος καθώς ηττήθηκε απ’ την Νίκη Βόλου με σκορ 2-0 στο Εθνικό Στάδιο Νέαπολης. Οι προσπάθειες των ποδοσφαιριστών των δυο ομάδων δεν ευδοκιμούσαν λόγω του κακού αγωνιστικού χώρου με τους «κιτρινόμαυρους» να προσπαθούν να δημιουργήσουν καλές προϋποθέσεις για γκολ πληρώνοντας ωστόσο στο παιγνίδι δυο κακές στιγμές.

Το φιλμ του αγώνα

Τέλος αγώνα.

90' ΓΚΟΛ για την Νίκη. O Παναγιωτίδης εκτέλεσε ένα κόρνερ απ' τα δεξιά με τον Ανδρέου βρισκόμενος στο δεύτερο δοκάρι να πλασάρει από κοντά και να διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του.

84' Καλό δυνατό σουτ απ' τον Μπουρσέλη η μπάλα βρίσκει σε σώματα και καταλήγει κόρνερ.

82' Αλλαγή για την Νίκη με τον Τζιώρα να μπαίνει αντί του Rojano στο ματς.

80' Γέμισμα του Μπουρσέλη, κεφαλιά πάσα του Βουτσά στον Abdallah η μπάλα πάνω απ' την εστία.

78' Αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Μπουτσάκη να αποχωρεί και τον Abdallah.

72' ΓΚΟΛ για την Νίκη. Ο Βλαχομήτρος με κοντινό πλασέ έπειτα από γύρισμα Rojano στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και ανοίγει το σκορ.

70' Κίτρινη κάρτα στον Παναγιωτίδη.

69' Kίτρινη κάρτα στον Ποζατζίδη για τράβηγμα στον Τσιμπούκα.

65' Αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Μπουρσέλη να μπαίνει στην θέση του Σερβιλάκη.

63' O Kάσσος βρέθηκε απέναντι απ' τον Τσέλιο πλάσαρε με τον τερματοφύλακα μας να αποκρούει εντυπωσιακά με τα πόδια σε κόρνερ.

62' Κίτρινη κάρτα στον Πέϊο.

56' Στατική φάση απ' τα δεξιά για την ομάδα μας. Ο Ποζατζίδης γεμίζει με προϋποθέσεις στην περιοχή με την φάση να περνάει ανεκμετάλλευτη καθώς δεν κινήθηκε κάποιος στην πορεία της μπάλας.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Με αλλαγή αρχίζει την επανάληψη η ομάδα μας, με τον Ντουμάνη να μπαίνει στο ματς αντί του Κατσούρι. Σε αλλαγή προχώρησε και η Νίκη με τον Τσιμπούκα να μπαίνει στην θέση του Γκαρσία.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

38' Ο Garcia βρίσκει τον Τσουκαλά μέσα στην περιοχή, με τον τελευταίο να κοντρολάρει να γυρίζει και να κάνει το σουτ με την μπάλα να περνάει άουτ.

28' Ο Κάσσος από πλεονεκτική θέση απειλεί τον Εργοτέλη με το πλασέ του μετά από κόντρες στους αμυντικούς της ομάδας μας, καταλήγει πάνω απ' την εστία.

26' Αναγκαστική αλλαγή για τους γηπεδούχους, με τον Τζοβάρα να αποχωρεί με ενοχλήσεις δίνοντας την θέση του στον Μπόσιο.

17' Δοκάρι για τον Εργοτέλη! Ο Kwateng με μια ατομική ενέργεια έφτασε στο ύψος της περιοχής, σύγκλινε, δοκίμασε το σουτ δίνοντας ύψος στην μπάλα η οποία σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

14' Μακρινό σουτ απ' τον Τζοβάρα η μπάλα φεύγει πολλά μέτρα εκτός.

11' Κίτρινη κάρτα στον Κυριακίδη για φάουλ στον Kwateng.

3' Σέντρα απ' τον Τζοβάρα ο Κάσσος πετάγεται στην πορεία της μπάλας και με κεφαλιά αναγκάζει τον Τσέλιο να επέμβει και να απομακρύνει την μπάλα.

Στη σέντρα η ομάδα μας και το παιχνίδι ξεκινάει!

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Με την νέα του λευκή εμφάνιση αγωνίζεται ο Εργοτέλης σήμερα.

Οι δύο ομάδες βρίσκονται στα αποδυτήρια και λαμβάνουν τις τελευταίες οδηγίες απ' τους προπονητές πριν την έναρξη του παιχνιδιού.

Η ομάδα μας στον αγωνιστικό χώρο για ζέσταμα.

Διαιτητής του αγώνα είναι ο κ. Μελτζανίδης  την Ημαθίας με βοηθούς τους κ.κ.

Χριστοδούλου (Ημαθίας) και Βρούζο (Πιερίας)
4ος διαιτητής είναι ο κ. Μέγας από την Πιερίας

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Κατσούρρι (Ντουμάνης 46'), Σερβιλάκης (Μπουρσέλης 65'), Mico, Κόλα, Πέϊος, Βουτσάς, Μπουτσάκης (Abdallah 78', Ποζατζίδης, Kwateng, Κωστανάσιος

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Τζελέπης, Σαρρής, Μπουρσέλης, Ντουμάνης, Neral, Mostafa, Youssef, Farrag και Hossαm

Νίκη Βόλου (Αλέκος Βοσνιάδης): Bajic, Ανδρέου, Κυριακίδης, Τζοβάρας (Bossio 26, λ.τρ), Τσουκαλάς, Lopez Garcia (Τσιμπούκας 46'), Παναγιωτίδης, Βλαχομήτρος, Γρομητσάρης, Κάσσος, Rojano (Τζιώρας 82')

Αναπληρωματικοί: Τζιώρας, Μέτσε, Κυρίτσης, Περιστερίδης, Τσιμπούκας, Μπάλλας, Aλτιτζής, Bossio

4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος και η ομάδα μας αντιμετωπίζει στο Δημοτικό στάδιο της Νεάπολης την Νίκη Βόλου.