Σε ένα παιχνίδι που συνοδεύτηκε από πολύ ένταση, πάθος και πολλές καλές στιγμές η ομάδα μας κατάφερε να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας, ο οποίος κατοχυρώνει μια θέση στα play off του πρωταθλήματος. Ο Εργοτέλης παρουσίασε ένα πολύ καλό πρόσωπο σήμερα κόντρα στην Παναχαϊκή και παρόλο που δέχθηκε νωρίς γκολ (Αραβίδης 13') κατάφερε να ισοφαρίσει άμεσα με τον Conraad (31'), με το 1-1 ωστόσο να μένει έως το τέλος.

Το φιλμ του παιχνιδιού:

Τέλος παιχνιδιού.

91' Σουτ απ' τον Γιούση στην εξωτερική πλευρά των διχτυών του Κατσιμήτρου.

90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερησεις.

89' Μακρινό σουτ απ' τον Πέϊο η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

Δυνατό παιχνίδι στα τελευταία λεπτά. Η ομάδα μας πιέζει διαρκώς για να μπει στην περιοχή και να διεκδικήσει την επίτευξη ενός τέρματος.

80' Δύο αλλαγές για τον Εργοτέλη. Ο Σερβιλάκης και ο Kwateng θα μπουν στο ματς αντί του Ποζατζίδη και Μπουτσάκη.

77' Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' τον Μπουρσέλη η μπάλα πηγαίνει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών, με τον κ. Κοτσάνη ωστόσο να δείχνει κόρνερ. Το κόρνερ εκτελέστηκε και πάλι απ' τον Μπουρσέλη ο Κόλα πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ αφού έσκασε στο έδαφος.

74' Πέναλτι για την Παναχαϊκή. Ο Ποζατζίδης έβαλε το πόδι του και ανέτρεψε τον Cerutti συμφωνα με τον διαιτητή. Ο Αραβίδης εκτέλεσε με τον Κατσιμήτρο να πέφτει σωστά και την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι! Παραμένει το 1-1.

68' Κίτρινη κάρτα στον Κουσκουνά.

67' Δύο αλλαγές για την Παναχαϊκή. Ο Batrovic και ο Μασούρας βγαίνουν απ' το ματς δίνοντας την θέση τους στον Γιούση και τον Cerutti. Ωστόσο αλλαγή έκανε και ο Γιάννης Ταουσιάνης ρίχνοντας στο ματς τον Μπουρσέλη αντί του Κωστανάσιου.

66' Ωραία συνεργασία από Τσέλιο και Κόλα με τελικό αποδέκτη τον Μανουσάκη ο οποίος έκανε το δυνατό σουτ στέλνοντας την μπάλα άουτ.

63' Πρώτη αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Κόλα να μπαίνει στο ματς αντί του Κατσούρι.

60' Από μια κίτρινη κάρτα παίρνουν οι Κωστανάσιος και Μασούρας μετά από λογομαχία που είχαν οι δύο τους με το παιχνίδι να είχε διακοπεί για λίγο.

57' Ο Ποζατζίδης με γέμισμα από στατική φάση φέρνει την μπάλα στην περιοχή, με τον Μανουσάκη να παίρνει την κεφαλιά πρώτος απ' όλους και με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ με τον διαιτητή ωστόσο να σταματάει την φάση για οφσάιντ.

54' Γέμισμα απ' τον Κατσούρι στην περιοχή, ο Κωστανάσιος ξεχασμένος απ' την άμυνα παίρνει την κεφαλιά με τον Κολοβούρη να μπλοκάρει.

47' Πρώτη απειλή στην επανάληψη, από τους γηπεδούχους με τον Μασούρα να εκτελεί φάουλ από τα δεξιά και τον Κατσιμήτρο να είναι σε ετοιμότητα όπου απομάκρυνε με γροθιές.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στην Πάτρα.

Ο κ. Κοτσάνης σφυρίζει την λήξη του πρώτου ημιχρόνου χωρίς να κρατήσει επιπλέον καθυστέρηση.

33' Μακρινό σουτ απ' τον Μασούρα η μπάλα περνάει άουτ.

31' ΓΚΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Σέντρα ακριβείας απ' τον Κατσούρι, ωραία κεφαλιά απ' τον Conraad η μπάλα πάει στα δίχτυα και έρχεται η ισοφάριση.

28' Κίτρινη κάρτα στον Μουστακόπουλο.

27' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Πολύ καλή σέντρα απ' τον Ποζατζίδη, ο Κωστανάσιος βάζει την προβολή αλλά αστοχεί από πλεονεκτική θέση εντός της μικρής περιοχής.

17' Ο Μαζουλουξής θα συνεχίσει να αγωνίζεται με προστατευτικό δίχτυ στο κεφάλι καθώς χτύπησε σε προηγούμενη φάση, με τον ίδιο να μένει για μερικά λεπτά εκτός ώστε να αποκατασταθεί το προβλημα.

16' Επικίνδυνο γύρισμα απ' τον Μασούρα, η μπάλα βρίσκει στο πόδι του Μπάτζιου και πηγαίνει στο οριζόντιο δοκάρι φεύγοντας στην συνέχεια κόρνερ.

13' ΓΚΟΛ για την Παναχαϊκή. Ο Αραβίδης με προβολή έπειτα από κόρνερ του Μασούρα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και ανοίγει το σκορ στην Πάτρα.

11' Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' τον Batrovic ο Κατσιμήτρος πέφτει στην δεξιά γωνία του και αποκρούει με υπερένταση σε κόρνερ.

10' Κίτρινη κάρτα στον Ποζατζίδη.

6' Γύρισμα του Τσέλιου στον Μπουτσάκη που σουτάρει δυνατά πάνω στα σώματα, με την μπάλα να φτάνει στον Μανουσάκη στο ύψος του πέναλτι ο οποίος κάνει επιθετικό φάουλ και σταματάει η φάση.

4' Ωραία πάσα του Ποζατζίδη στον Μανουσάκη με τον τελευταίο να μπαίνει δυναμικά στην περιοχή, κλείνεται στην συνέχεια από αμυντικούς και δεν καταφέρνει να τελειώσει την φάση.