Ξεκίνημα με το αριστερό για την ομάδα μας η οποία δεν κατάφερε μέσα στο Δημοτικό στάδιο της Ρόδου να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα. Οι «κιτρινόμαυροι» ηττήθηκαν με 1-0 από την Ρόδο παρά την μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλαν καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Κυρίως στο δεύτερο μέρος του αγώνα η ομάδα μας είχε τον πλήρη έλεγχο και την κατοχή, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες απέναντι σε έναν αντίπαλο ο οποίος προσπαθούσε συνεχώς να κερδίζει χρόνο προκαλώντας εντάσεις και εκνευρισμό.

Τέλος αγώνα.

90’ Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

86’ Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους με τους Φούφλια και Σουλάι να μπαίνουν στο ματς αντί των Αδαμάκη και Μαρτσάκη.

84’ Κόρνερ από τον Μπουρσέλη, ο Ποζατζίδης παίρνει την γυριστή κεφαλιά με τον Ηλιάδη να μπλοκάρει.

83’ Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας, με τους Hossam και Abdallah να περνάνε στο ματς αντί των Βουτσά και Μπουτσάκη.

82’ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία με τον Conraad να βρίσκεται απέναντι απ’ τον τερματοφύλακα με τον τελευταίο να αποκρούει με δυσκολία το πλασέ του από κοντινή θέση.

80’ Ωραία προσπάθεια από τον Kwateng ο οποιος εξαπόλυσε έναν κεραυνό προς την αντίπαλη εστία με τον τερματοφύλακα να αποκρούει με υπερένταση και δυσκολία σε κόρνερ.

Μεγάλη ένταση στο παιχνίδι, λόγω συνεχών καθυστερήσεων των γηπεδούχων, γεγονός που δημιουργεί ιδιαίτερο εκνευρισμό.

71’ Επικίνδυνη σέντρα απ’ τον Kwateng με πολύ καλές προϋποθέσεις ο τερματοφύλακας πέφτει μπροστά απ’ τον Conraad και απομακρύνει με δυσκολία την μπάλα.

70’ Δεύτερη αλλαγή για την ομάδα μας. Conraad αντί Κωστανάσιου στο ματς.

69’ Αλλαγή για την Ρόδο με τον Μαρκόφσκι να μπαίνει αντί του Παπάζογλου στο ματς.

63’ Πρώτη κίνηση απ’ τον πάγκο και για την ομάδα μας, με τον Κατσούρι να δίνει την θέση του στον Κοκκίνη.

61’ Πρώτη αλλαγή για τους γηπεδούχους με τον Βορβουτζή να αποχωρεί δίνοντας την θέση του στον Σταματελόπουλο.

60’ Ο Βουτσάς τροφοδοτεί τον Μπουρσέλη ο οποίος τσιμπάει την μπάλα, απ’ την μικρή περιοχή στέλνοντας την στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

57’ Ο Μπουτσάκης γύρισε την μπάλα στον Βουτσά που βρισκόταν στο ύψος της περιοχής με τον τελευταίο να οπλίζει και να σουτάρει δυνατά με τα σώματα των αντιπάλων ωστόσο να στέκονται εμπόδιο.

Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής το δεύτερο ημίχρονο.

46’ Ξεκινάει το δεύτερο μέρος στην Ρόδο. Χωρίς κάποια αλλαγή για τις δυο ομάδες.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Η ομάδα μας πιέζει διαρκώς να φτάσει στην ισοφάριση, δημιουργώντας καλές ευκαιρίες για να φέρει στα ίσια το παιχνίδι.

43’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ’ τον Ποζατζίδη λίγα μέτρα μακριά από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

39’ Ο Μπουρσέλης άφησε ωραία την μπάλα στον Kwateng με τον τελευταίο να σουτάρει με δύναμη απ’ το ύψος της περιοχής αλλά ο αντίπαλος τερματοφύλακας έπεσε και μπλόκαρε σωστά.

26’ Ο Μπουτσάκης έπειτα από πάσα του Βουτσά, δοκίμασε το σουτ εκτός περιοχής με την μπάλα να περνάει λίγα μέτρα δίπλα απ’ το αριστερό κάθετο δοκάρι.

24’ Κεφαλιά από τον Αδαμάκη μέσα στην μικρή περιοχή ο Τσέλιος αποκρούει εντυπωσιακά πέφτοντας χαμηλά στο δεξί δοκάρι.

Η ομάδα μας μετά το γκολ που δέχθηκε, έχει ανεβάσει στροφές πιέζοντας τον αντίπαλο προσπαθώντας να φτάσει με αξιώσεις στην αντίπαλη εστία και στην ισοφάριση.

18’ Σουτ του Kwateng διαγώνια της περιοχής η μπάλα φεύγει άουτ.

16’ Εκτέλεση φάουλ απ’ τον Μπουρσέλη απ’ τα δεξιά λίγο έξω απ’ την μεγάλη περιοχή με τον Κόλα να πιάνει την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω απ’ την εστία.

7’ Ο Μακρυδημήτρης με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ των γηπεδούχων, άνοιξε το σκορ για την Ρόδο.