Σπουδαίο «διπλό» πέτυχε ο Εργοτέλης μέσα στην Σπάρτη επικρατώντας της ομώνυμης τοπικής ομάδας με σκορ 2-0!

Η ομάδα μας μετά από μια ακόμα εξαιρετική εμφάνιση έκανε το 3 στα 3 στο πρωτάθλημα σημειώνοντας δυο πολύ όμορφα γκολ, με τους Τσέλιο και Μπουρσέλη, ενώ θα μπορούσαν να ανεβάσει ακόμα περισσότερο το δείκτη του σκορ όταν ο Εφορντ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι. Μάλιστα ο Αμερικανός επιθετικός όπως και ο Ιατρούδης έχασαν σπουδαίες ευκαιρίες για να διευρύνουν το σκορ.

Το φιλμ του αγώνα

Τέλος του παιχνιδιού με τον Εργοτέλη να παίρνει μεγάλο τρίποντο μέσα στην Σπάτρη με τα γκολ των Τσέλιου και  Μπουρσέλη!

92' Απίστευτη ευκαιρία απεναντι από τον τερματοφύλακα της Σπάρτης ο Ιατρούδης μετά απο σέντρα του Τσέλιου  έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ

90' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

88' ΔΟΚΑΡΙ για τον Εργοτέλη. Ο Εφορτ δεν ήταν εύστοχο καθώς το σουτ που έκανε χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Σπάρτης.

87' Τρίτη και τελευταία αλλαγή στο παιχνίδι. Στην θέση του Λαμπάκη ο Οικονόμου

75' ΓΚΟΟΟΛ για τον Εργοτέλη 0-2! ’Ο Μπουρσέλης  με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ από αριστερά η μπάλα πέρασε το τείχος και κατέληξε στα δύχτια!

72’ Τριπλή ευκαιρία για την ομάδα μας. Αρχικά σου του Εφορτ απομακρύνει ο τερματοφύλακας της Σπάρτης εν συνεχεία η μπάλα έφτασε στον Ιατρούδη ο οποίος πλάσαρε κενή εστία με τον Φραγκούλη σαν από μηχανής Θεός ν απομακρύνει την μπάλα η οποία έφτασε και πάλι στον Εφορντ το σουτ του οποίου έφυγε άουτ. Μεγάλη στιγμή για την ομάδα μας να πετύχει ένα δευτερο γκολ

71’ Δευτερη αλλαγή για την ομάδα μας  Μπουρσέλης πέρασε στην θέση του Μπουτσάκη

70’ Χωρίς την μεγάλη ευκαιρία μέχρι στιγμής στο παιχνίδι με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να ισοφαρίσουν και τον Εργοτέλη να ψάχνει ένα δεύετρο γκολ

Με μια αλλαγή ξεκίνησε το παιχνίδι η ομάδα μας ο Αντώνης Καπνίδης πέρασε στο παιχνίδι στην θέση του Kwateng

46' Έναρξη του δευτέρου  ημιχρόνου.

Η διαιτητής του παιχνιδιού κ. Αντωνίου σφυρίζει την λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τον Εργοτέλη να πηγαίνει στ' αποδυτήρια έχοντας υπέρ του το σκορ  με το γκολ του Τσελιου από το 21'

45' Έχουμε μπει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Μπουτσάκη να πιάνει ένα ωραίο σουτ και τον τερματοφύλακα της Σπάρτης  να επεμβαίνει μαζεύοντας την μπάλα.

Ο Εργοτέλης διαχειρίζεται εξαιρετικά το παιχνίδι διατηρεί το υπέρ του σκορ με τον Ηλία Τσέλιο να πραγματοποιεί μια εξαιρετική εμφάνιση.

34'  Η Σπάρτη προσπαθεί ν αντιδράσει και πιέζει προκειμένου να φέρει το ματς στα ίσα χωρίς όμως αποτέλεσμα. Δυο  οι χαμένες ευκαιρίες  στο 30' και στο 34'  με τον Φραγκούλη με τους κιτρινόμαυρους να μην ανησυχούν.

26' Η ομάδα μας με ανεβασμένη ψυχολογία μετά το 0-1 συνεχίζει να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού και να πιέζει τους γηπεδούχους.

21' ΓΚΟΟΟΟΟΛ! 0-1 για την ομάδα μας με τον Ηλία Τσέλιο!  Η ομάδα μας κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Κωσταντινόπουλου με την διαιτητή της αναμέτρησης να δείχνει την άσπρη βούλα. Ο Τσέλιος εκτέλεσε στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα!

10' Δέκα λεπτά παιχνιδιού στο γήπεδο της Σπάρτης με τον έλεγχο του παιχνιδιού την κατοχή της μπάλας και να  προσπαθεί να δημιουργήσει φάσεις προκειμένου να φτάσει στο γκολ.

3' Ο Εργοτέλης έχει μπει πολύ δυνατά στο ματς.

1' Σέντρα στο παιχνίδι

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι η κ. Αντωνίου απο την Αν. Αττικής με βοηθούς τους κ.κ. Καραθανάση και Γουρνιά επίσης από τον σύνδεσμο Αν. Αττικής

ΣΠΑΡΤΗ: Σταματόπουλος, Κοζάκης, Βλάχος, Κολτσίδας, Φραγκούλης, Τιέντσε, Στογιάνοβιτς, Καψάσκης, Καινούργιος, Κωνσταντινόπουλος, Μαντζίρης

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Καλογερακης, Λαμπάκης, Yakubu, Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Bruce, Μπουτσάκης, Τσέλιος, Efford, , Kwateng, Iατρούδης,

Αναπλοιρωματικοί: Κατσιμήτρος, Σταθόπουλος, Καπνίδης, Οικονόμου, Χατζηδίμπας, Μπουρσέλης Ροβίθης.