Πάρα την προσπάθεια η Κ19 του συλλόγου μας δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Λεβαδειακού γνωρίζοντας την ήττα στο Μαρτινέγκο με 1-3.

Οι κιτρινόμαυροι μπήκαν πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο είχαν καλή κυκλοφορία και δημιούργησαν φάσεις μέσα από τις οποίας μια καρποφόρησε.

Η πρώτη καλή φάση δημιουργήθηκε μόλις στο 4’ όταν ο Αλεξάκης εκτέλεσε κόρνερ η μπάλα βρήκε αρχικά στο δοκάρι για να διώξει στην συνέχεια με τα χέρια ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού.

Στο 17’ σέντρα από Στεφανάκη κεφάλια-πάσα του Σταματάκη στον Αζιζι το σουτ του οποίου έδιωξε σε κόρνερ ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων.

Στο 20’ φάουλ που εκτέλεσε απ ευθείας και πάλι ο ΣΑλεξάκης έφυγε άουτ ενώ την ίδια τύχη είχε και το πλασέ του Αζιζι στο 25’.

Το σκορ άνοιξε για την ομάδα μας στο 34’ μετά από εκτέλεση κορνερ του Κουτάντου και σουτ του Αλεξάκη.

Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν δυο λεπτά αργότερα όταν ο Τζιώης έβγαλε σέντρα από δεξιά η μπάλα κόντραρε στην πλάτη του Στεφανάκη πήρε ύψος και ο Βαγγελοφ με κεφάλια από το σημείο του πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1για να έρθει το 38’ όπου ο λεβαδειακός έκανε το 1-2 μετά από δυνατό σουτ του Τσιώλη λίγο έξω από την γραμμή της μεγάλης περιοχής.

Στην επανάληψη του παιχνιδιού οι παίκτες μας δεν κατάφεραν ν αντιδράσουν και σπάσουν την πολυπρόσωπη άμυνα του αντιπάλου ο οποίος μάλιστα στο 60’ μετά από ένα αμφισβητούμενο πέναλτι σημείωσε και ένα τρίτο γκολ καθώς ο Βαγγελοφ εκτέλεσε εύστοχα την εσχάτη των ποινών.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Ψιμόπουλος, Στεφανάκης(46’Βενεράκης) , Λούσι, Πλαϊτάκης,  Κόλα,  Δασκαλάκης, Χαιντίνη (70’Πάγια)   ,  Κουτάντος (70’ Σφακιανάκης)  Αζίζι, Αλεξάκης (84’ Μεχμετάι,) ,  Σταματάκης (46’Μπερίνου)

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ:  Vojuvic, Παλιάτσης,  Σπίρι,  Κολιμίτσης, Νικολάου Μόλες,  Μυτάκης (55’ Τσιώλης),  Κυριαζής ,  Τσιώλης,  Μακρής (90’ Μούτσης),  Βαγγελοβ (84’ Μεχουρίτης).