Ισόπαλο με 2-2 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι που έγινε στην Λιβαδειά ανάμεσα στην ομώνυμη τοπική ομάδα και το Εργοτέλη για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super Leαgue 2.

Οι κιτρινόμαυροι το πρώτο ημίχρονο έπαιξαν πολύ καλό ποδόσφαιρο δημιούργησαν ευκαιρίες ωστόσο μετά από δυο άσχημες στιγμές δέχτηκαν δυο γκολ στο 12’ από τον Νικολάου και στην εκπνοή του πρώτου μέρους από τον Βαγγελοβ

Στην επανάληψη του παιχνιδιού οι παίκτες μας έκαναν δυναμική είσοδο καλύτερη αμυντική ισορροπία και με υπομονή εως το τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα με δυο πολύ όμορφα γκολ .

Συγκεκριμένα στο 74’ σε σέντρα  του Βενεράκη ο Αζίζι με κεφαλιά μείωσε σε  2-1 και στο 90’ ο ίδιος παίκτης από ασιστ του Κολλά σούταρε στέλνοντας την μπάλα στο «γ» γραφοντας το τελικό 2-2.

ΛΕΒΔΕΙΚΟΣ: Latollari, Νικολάου, Σπίρι, Κολιμλατσης, Πούλος, Μόλε Κυριαζης (74’ Λεχουρίτης) , Μυτάκης, Λέτης, Μακρλης, Βαγγελοβ

EΡΓΟΤΕΛΗΣ: Ψιμόπουλος, Στεφανάκης( 46΄ Κόλλα) , Λούσι, Πλαϊτακης (λ.τ.  58’ Μεχμετάι), Θεοδωράκης (46’ Βενεράκης), Κουτάντος, Κομνηνός, Χαιντίνη (58’ Σταματάκης), Αζίζι, Αλεξάκης, Μπερνίκου (72’ Αρχοντάκης)