Δεν τα κατάφερε σήμερα στο γήπεδο της Φιλιππούπολης η ομάδα μας γνωρίζοντας την ήττα απο τον Απόλλων Λάρισας με σκορ 3-1. Οι κιτρινόμαυροι ξεκίνησαν νωθρά το παιχνίδι τους γεγονός που το "πλήρωσαν" ενώ σε κάποια σημεία του παιχνιδιού έδειξαν να μην έχουν συγκέντρωση στο παιχνίδι τους. Στο δευτερο ημίχρονο η ομάδα είχε καλύτερη παρουσία προσπάθησε χωρίς όμως αποτέλεσμα. Το μοναδικό γκολ της ομάδας μας σημειώθηκε στο 74' από τον Efford μετά από "στρωμένη" μπαλιά του Ροβίθη.

Τέλος παιχνιδιού.

Παίζουμε τις καθυστερήσεις.

Ο Εργοτέλης παρουσιάζει ένα διαφορετικό πρόσωπο στο δεύτερο μέρος, καθώς πιέζει και προσπαθεί συνεχώς να δημιουργήσει προϋποθέσεις για κάτι καλό.

74' ΓΚΟΟΟΛ για την ομάδα μας!! Ο Ροβίθης στρώνει την μπάλα στον Efford όπου με πλασέ μειώνει σε 3-1.

67' Ο Bote περνάει στην θέση του Μπούση.

Ο Απόλλων έχει ρίξει τον ρυθμό, με την ομάδα μας να προσπαθεί να βγάλει αντίδραση.

47' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα. Ο Μπαστακός με πλασέ από κοντινή θέση στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 3-0 στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου.

Με δύο αλλαγές ξεκινάει η ομάδα μας. Ο Ροβίθης μπαίνει στο ματς αντί του Barata και ο Γροντής αντί του Μπουτσάκη.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Λάρισα.

41' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα. Ο Gustavo Santos Balotelli και πάλι με πλασέ έπειτα από σέντρα του Κουρτεσιώτη γράφει το 2-0 για τους γηπεδούχους.

28' Προβολή του Χατζή η μπάλα περνάει πάνω απ' τα δοκάρια.

25' Ο Μπουτσάκης εκτελεί ένα φάουλ, η μπάλα περνάει ψηλά εκτός.

15' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα. Ο Gustavo Santos Balotelli με σουτ εντός της περιοχής ανοίγει το σκορ στην Λάρισα.

9' Κεφαλιά του Σιφναίου μπλοκάρει ο Κατσιμήτρος σταθερά.

Το παιχνίδι ξεκίνησε!!

Με το σύνηθες 4-3-3 αγωνίζεται η ομάδα μας.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο κ. Δραγάτης Αλέξανδρος Αν. Αττικής, με βοηθούς τους κ.κ. Μανασή Μιχάλη και Κουρεντά Ευθύμιο από τα Τρίκαλα