Δεν τα κατάφερε ο Εργοτέλης να βγάλει το καλό αγωνιστικό του πρόσωπο με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα από τον Απόλλωνα Σμύρνης μέσα στην Ριζούπολη ξεκινώντας έτσι με το αριστερό τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Το φιλμ του αγώνα

Τέλος του παιχνιδιού στο γήπεδο  ''Γ. Καμάρας'' της Ριζούπολης

Παίζουμε τις καθυστερήσεις.

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά στην Ριζούπολη.

85' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Απόλλωνα με τον Intier να παίρνει την θέση του Μπαστιάνου.

75' Aκόμη μια αλλαγή για τον Απόλλωνα με τον Λαγό να δίνει την θέση του στον Πατράλη.

70' Πρώτη αλλαγή για τους γηπεδούχους με τον Vouho να παίρνει την θέση του Markovski.

68' Σουτ του Bruce έξω απ' την περιοχή η μπάλα φεύγει έξω.

Οι πρώτες εκτιμήσεις για τον Τσέλιο, δείχνουν ότι δεν πρόκειται για κάτι ανησυχητικό.

62' Ο Τσέλιος τραυματίστηκε στο γόνατο, και όπως είναι αναμενόμενο θα βγει απ' το παιχνίδι δίνοντας την θέση του στον Kacurri.

60' Γκολ για τον Απόλλωνα. Ο Markovski εκμεταλλευόμενος την λανθασμένη έξοδο του Καλογεράκη με κεφαλιά γράφει το 3-0.

57' Ο Μανουσάκης αντί του Μπουρσέλη στο ματς.

Ο Γιάννης Ταουσιάνης όπως είναι φυσικό θέλει να κάνει πιο επιθετική την ομάδα του και ετοιμάζει ακόμα μια αλλαγή. Ο Μανουσάκης είναι έτοιμος να μπει στο παιχνίδι παίρνοντας τις τελευταίες οδηγίες.

55' Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Εκτός ο Barata, στην θέση του ο Ιατρούδης.

50' Γκολ για τον Απόλλωνα. Ο Μπαστινός έκοψε την μπάλα από πλάγια θέση, στον Blazic να πλασάρει και να γράφει το 2-0.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Ριζούπολη. Η ομάδα μας βρίσκεται πίσω στο σκορ σε ένα πολύ δυνατό πρώτο μέρος με πολύ καλό ρυθμό και φάσεις.

38' Γκολ για τον Απόλλωνα. Ο Bedinelli απ' τα αριστερά με μια σέντρα-σουτ καταφέρνει να ανοίξει το σκορ.

32' Φάουλ κερδίζει ο Ροβίθης απ' τον Λαγό. Ο Προβυδάκης εκτέλεσε με τον αντίπαλο γκολκίπερ να διώχνει δύσκολα. Ίσως αυτή είναι η καλύτερη φάση του παιχνιδιού μέχρι στιγμής.

29' Ο Jaguaribe εκτελεί από πλάγια αριστερά η μπάλα πέρασε μακριά αρκετά μακριά απ' το δεξί κάθετο δοκάρι του Καλογεράκη.

22' Διακόπτεται για λίγο το ματς για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές λόγω ζέστης στην Ριζούπολη.

16' Μπαλιά του Ροβίθη απ' τα αριστερά, ο Barata έκανε την προβολή και ανάγκασε τον Huaderson σε μια δύσκολη απόκρουση πέφτοντας στην δεξιά γωνία του.

14' Ο Jagouaribe εκτέλεσε φάουλ από πλάγια, η μπάλα πέρασε εκτός.

13' Σουτ του Barata λίγο έξω από την περιοχή, στην αγκαλιά του γκολκίπερ του Απόλλωνα.

8' Κίτρινη κάρτα στον Dominik και φάουλ για τον Απόλλωνα απ' τα αριστερά. Ο Blazic εκτέλεσε με την μπάλα να περνάει εκτός δίχως να ανησυχήσει τον Καλογεράκη.

5' Δυνατό ξεκίνημα από την ομάδα μας. Η ''κιτρινόμαυρη'' πίεση είναι εμφανής απ' τα πρώτα λεπτά χωρίς ωστόσο να έχει δημιουργηθεί κάποια φάση μέχρι στιγμής.

Το παιχνίδι ξεκίνησε!!

Οι δύο ενδεκάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο. Όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει η αναμέτρηση.

Πρεμιέρα για την ομάδα μας κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης για το πρωτάθλημα της Super League 2, στο γήπεδο της Ριζούπολης,

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Dominik, Μπουρσέλης (Μανουσάκης 57'), Οικονόμου, Μπάτζιος, Bruce, Προβυδάκης, Τσέλιος (Kacurri 63' λ.τρ), Barata (Ιατρούδης 55'), Ροβίθης, Efford

Αναπληρωματικοί: Kατσιμήτρος, Γροντής, Μανουσάκης, Ιατρούδης, Μπούσης, Kacurri, Πέϊος

Απόλλων Σμύρνης (Νίκος Παπαδόπουλος): Huanderson, Κυριακίδης, Ζησόπουλος, Χουχούμης, Larrea, Blazic, Λαγός (Πατράλης 75'), Παυλίδης, Bedinelli, Μπαστιάνος (Eduardo Intier 85'), Markovski (Vouho 70')

Αναπληρωματικοί: Αναγνωστόπουλος, Κύργιας, Vouho, Καραγκούνης, Eduardo, Πατράλης, Βιτλής