Μια ακόμα νίκη πρόσθεσε στον ενεργητικό του ο Εργοτέλης. Οι κιτρινόμαυροι χωρίς να φορτσάρουν επικράτησαν του Αιγινιακού με σκορ 4-1 με γκολ που σημείωσαν στο 44’ και 90’(πεναλτι) ο Εφορντ στο 69’ ο Ροβίθης και στο 72’ ο Μανουσάκης. Αξίζει να σημειώσουμε ότι η ομάδα μας είχε και ένα δοκάρι μόλις στο 4’ με τον Μανουσάκη.

Τέλος του παιχνιδιού

90’ ΓΚΟΟΟΛ 4-1! Πέναλτι το κέρδισε ο Bahanack ο οποίος ανατράπηκε από τον Τοπαλίδη. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Εφορτ γράφοντας το 4-1 για την ομάδα μας.

90’ Τρίτη αλλαγή και για τον Αιγινιακό με τον Τοπαλίδη Ι. να μπαίνει στην θέση του Πιαστόπουλου

88' Ο Έφορντ δεξία μέσα στην θα βρεθεί μέσα στην περιοχή σουτάρει με την μπάλα να φεύγει άουτ δίπλα από την εστία του Καραγκιόζη.

83’ Γκολ  3-1 για του φιλοξενούμενους. Ο Σοφιάνης ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι σούταρε  έξω από την περιοχή η μπάλα γκέλαρε και κατέληξε στα δίχτυα με τον Αιγινιακό να μειώνει σε 3-1

74’ Δεύτερη αλλαγή για για τους φιλοξενούμενους. Ο Ζαννάκη πήρε την θέση του Βλαχομήτρου

Διαδικαστικού χαρακτήρα θα λέγαμε η συνέχεια του παιχνιδιού.

72' ΓΚΟΟΟΛ 3-0!  Σουτ απο τον Μανουσάκη ο Καραγκιοζης επεσε να μπλοκάρει άλλα δεν τα κατάφερε και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα!

69' ΓΚΟΟΟΛ ο Ροβίθης 2-0. Ο  Μπατζιος από δεξιά έβγαλε στον Εφορντ ο οποίος έκανε την  ατομική προσπάθεια και την παράλληλη σέντρα στον Ροβίθης ο οποίος με πολύ όμορφο τρόπο έγραψε το 2-0.

67Ο Ηλίας Τσέλιος έκανε το μακρινό σουτ η μπάλα χτύπησε σε σώματα  παικτών του Αιγινιακού και Καραγκιόζη βγήκε και μπλοκάρει την μπάλα

66' Ο κ. Παπαβασιλείου πραγματοποιεί και την τελευταία αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Οικονόμου μπάινει στην θέση του Μπουρσέλη.

61' Πρώτη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Σοφιανης  στην θέση του Έππα

60' Σουτ του Εππας για τον Αιγινιακό έφυγε άουτ. Οι φιλοξενούμενοι προσπαθούν να πιέσουν και να φέρουν το ματς στα ίσα

59’ Γρήγορα και η δεύτερη αλλαγή για την ομάδα μας με τον Kacurri να παίρνει την θέση του Kwateng

Πρώτο δεκάλεπτο στο δευτερο ημίχρονο και η ομάδα μας έχει μπει δυνατά στο αγωνιστικό χώρο με τους παίκτες μας να κυνηγούν ένα δεύτερο γκολ.

52' Πρώτη αλλαγή στο παιχνίδι και είναι για την ομάδα μας.  Φεύγει ο Γροντής και στην θέση του περνάει ο Ροβίθης

49’ Καλή στιγμή για την ομάδα μας ο Kwatengβγηκε μπροστά από τον Καραγκιόζη με τον τερματοφύλακα του Αιγινιακού να προλαβαίνει και να μαζεύει την μπάλα

Χωρίς καμία αλλαγή μπήκαν στο δευτερο ημίχρονο και οι δυο ομάδες.

Ο Αθηναίος διαιτητής κ. Μπακογιάννης σφυρίζει την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

Οι δυο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο.

Ημίχρονο στο Παγκρήτιο με την ομάδα μας να πηγαίνει στ' αποδυτήρια  με τον καλύτερο τρόπο έχοντας υπέρ της το σκορ με το τέρμα που σημείωσε ο Εφορτ.

44' ΓΚΟΟΟΟΟΛ 1-0 με τον Εφορντ . Ο Kwateng εβγαλε την σέντρα απο τα δεξιά  ο Αμερικανός επιθετικός της ομάδας μας απο το δεξί κάθετο δοκάρι έστειλε με πολύ ωραίο τρόπο την μπάλα στα δίχτυα σημειώνοντας το όγδοο προσωπικό του γκολ φέτος.

34' Γκολ ο Παπαδόπουλος σκοράρει για τον Αιγινιακό από θέση οφ σαιτ με τον διαιτητή της αναμέτρησης μετά και την υπόδειξη του βοηθού του ν ακυρώνει το γκολ

Ο Αιγινιάκος έχει ρίξει ιδιαίτερο βάρος στην αμυντική του γραμμή γεγονός που δυσκολεύει πολύ τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών μας με τους φιλοξενούμενους μάλιστα να προσπαθούν να δημιουργήσουν προβλήματα στην κόντρα επίθεση

32' Ο Kwateng επιχειρεί το σουτ με την μπάλα να περνάει άουτ!

Μισή ώρα παιχνιδιού συμπληρώσαμε στο Παγκρήτιο. Η ομάδα μας έχει τον έλεγχο στο μεγαλύτερο μέρος ωστόσο δεν έχει καταφέρει να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα με κορυφαία στιγμή αυτή με τον Μανουσάκη που σημάδεψε το δοκάρι.

27' καλή ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Μανουσάκη και πάλι να σουτάρει στέλνοντας την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καραγκιόζη.

Έχει ανεβάσει ρυθμό ο Αιγιανιακός προσπαθεί να ισορροπήσει στο ματς.

25’ Ο Πιατσόπουλος είναι αυτός που θα πιάσει ένα σουτ και η μπάλα θα φυγει μόλις άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κατσιμήτρου

12’ φάουλ από δεξιά ο Γροντής εκτελεί η  μπάλα κοντράρει νέα σέντρα σουτ από τον Γροντή η μπάλα κατέληξε κόρνερ. Εκτέλεσε και πάλι ο Γροντής για ν απομακρύνουν οι αμυντικοί του Αιγινιακού.

10' Πρώτη προσπάθεια για την ομάδα του Αιγινιακού με τον Velkoski να κάνει ένα σουτ το οποίο δεν ανησύχησε τον τερματοφύλακα της ομάδας μας Κατσιμήτρο.

Η ομάδα μας έχει μπει πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο ελέγχοντας το ματς σ αυτά τα πρώτα λεπτά .

4' Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι με την ομάδα μας να χάνει μεγάλη ευκαιρία ν ανοίξει το σκορ όταν ο Μανουσάκης από καλή θέση έκανε πολύ ωραίο πλασέ με την μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι.