Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Betsson Super League 2, πανηγύρισε η ομάδα μας η οποία επικράτησε με 1-0 της Επισκοπής στο Παγκρήτιο. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Kwateng με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο, με το σκορ να διατηρείται μέχρι τέλους ως έχει.

Το φιλμ του αγώνα

Τέλος αγώνα. Πρώτη νίκη για την ομάδα μας για το φετινό πρωτάθλημα.

88' Ωραία συνεργασία από Μπουρσέλη και Κωστανάσιο με τον τελευταίο να μπαίνει με καλές προϋποθέσεις στην περιοχή να γυρίζει στο δεύτερο δοκάρι εκεί που ερχόταν ο Conraad ο οποίος για λίγο δεν κατάφερε να φτάσει στην πορεία της μπάλας.

85' Κεφαλιά από τον Da Silva η μπάλα περνάει δίπλα απ' το δοκάρι του Τσέλιου και φεύγει έξω.

84' Διπλή αλλαγή για την Επισκοπή. Σουμπασάκης και Τσάβος στο παιχνίδι αντί των Ανδικόπουλο και Γεωργούση.

78' Τελευταία αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Ντουμάνη να μπαίνει στο ματς αντί του Kwateng.

76' Γυριστό σουτ απ' τον Conraad ο Καλογεράκης μπλοκάρει.

72' Κίτρινη κάρτα στον Mico.

69' Καλή στιγμή έπειτα από κόρνερ με εκτελεστή τον Ποζατζίδη και τον Κωστανάσιο να παίρνει την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα άουτ.

68' Ακόμη μια αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Κοκκίνη να αντικαθιστά τον Κατσούρι.

Δίχως κάτι το αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής το δεύτερο ημίχρονο. Η ομάδα μας πιέζει σε όλο το γήπεδο διατηρώντας τον έλεγχο του παιχνιδιού ενώ διαρκώς προσπαθεί να δημιουργήσει προϋποθέσεις για να μπει με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή.

64' Αλλαγή για την Επισκοπή, βγαίνει ο Πέτρου και μπαίνει στο παιχνίδι ο Σκόνδρας.

60' Τρίτη κίνηση απ' τον Νίκο Μπαδήμα. Μπαίνει στο ματς ο Conraad αντί του Μπουτσάκη.

50' Πρώτη αλλαγή και για τους φιλοξενούμενους. Στην θέση του Καραγιάννη ο Γεωργούσης.

46' Με δύο αλλαγές ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας. Βγήκαν οι Κόλα και Farrag και την θέση τους πήραν οι Κωστανάσιος και Mico.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος,

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

44' Ο Barbosa κερδίζει τον Τσέλιο που δεν κατάφερε να απομακρύνει την μπάλα, με την κεφαλιά του πρώτου να σταματάει στο δεξί κάθετο δοκάρι.

41' Μακρινό σουτ απ' τον Νοικοκυράκη η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

34' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Kwateng ανέλαβε την εκτέλεση και με ψύχραιμο πλασέ ευστόχησε στέλνοντας την μπάλα στα αριστερά και τον Καλογεράκη από την άλλη πλευρά.

32' Πέναλτι κερδίζει ο Μπουτσάκης έπειτα από ανατροπή μέσα στη περιοχή.

28' Ο Πέτρου εκμεταλλεύεται λάθος στην άμυνα κάνοντας το γυριστό σουτ με τον Τσέλιο να βρίσκεται σε ετοιμότητα και να αποκρούει.

25' Κίτρινη κάρτα στον Μπουτσάκη.

20' Επικίνδυνο γύρισμα απ' τον Maciel, ο Da Silva απ' το σημείο του πέναλτι πλασάρει με τον Σαρρή να απομακρύνει πάνω στην γραμμή.

17' Πρώτη τελική προσπάθεια για την ομάδα μας. Ο Βουτσάς έκοψε απ' τα αριστερά πολύ ωραία στον Μπουτσάκη ο οποίος δοκίμασε το σουτ απ' το ύψος της περιοχής στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο Παγκρήτιο, χωρίς την μεγάλη φάση μέχρι στιγμής.

6' Γυριστή κεφαλιά απ' τον Oliveira έπειτα από στημένη φάση, άουτ.

3' Διαγώνιο σουτ απ' τον Νοικοκυράκη η μπάλα φεύγει αρκετά μέτρα μακριά απ' την εστία του Τσέλιου.

Το παιχνίδι ξεκίνησε!

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Κατσούρι (Κοκκίνης 68'), Ποζατζίδης, Σαρρής, Κόλα (Mico 46'), Πέϊος, Βουτσάς, Μπουτσάκης (Conraad 60'), Μπουρσέλης, Farrag (Κωστανάσιος 46'), Kwateng (Ντουμάνης 78')

Αναπληρωματικοί: Τζελέπης, Conraad, Ντουμάνης, Κωστανάσιος, Neral, Hossam, Mico, Κοκκίνης

Επισκοπή (Γιάσμικο Βέλιτς): Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος (Τσάβος 85'), Barbosa, Oliveira, Πολυχρόνης, Maciel, Νοικουράκης, Da silva, Pedrosa, Πέτρου (Σκόνδρας 64'), Καραγιάννης (Γεωργούσης 46', Σουμπασάκης 85')

Αναπληρωματικοί: Καλαντζής, Θεοδώρου, Τσάβος, Σουμπασάκης, Eboh, Σκόνδρας, Γεωργούσης, Τασιούλης

Διαιτητές: Μπακογιάννης (Αθηνών)

Βοηθοί: Αραβίδης (Αθηνών) , Οικονόμου (Δυτ. Αττικής)

4ος: Πουλόπουλος (Πειραιώς)