Ένα ακόμη τρίποντο απέναντι σε έναν ανταγωνιστικό αντίπαλο, πήρε σήμερα η ομάδα μας η οποία με μια μεστή εμφάνιση στο Παγκρήτιο επικράτησε της Καλαμάτας με σκορ 2-0. Ο Conraad με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι άνοιξε το σκορ και ο Αλεξάκης στα τελευταία λεπτά διπλασίασε τα τέρματα του Εργοτέλη με το παρθενικό του γκολ με τα ''κιτρινόμαυρα''. Η ομάδα μας είχε την υπεροχή και τον έλεγχο στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού και δεν άφησε περιθώρια στους φιλοξενούμενους ώστε να μπορέσουν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ, φτάνοντας έτσι απόλυτα δίκαια στην νίκη.

Το φιλμ του αγώνα

Τέλος αγώνα. Η ομάδα μας παίρνει μια μεγάλη νίκη απέναντι στην Καλαμάτα.

90’ Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

Οι «κιτρινόμαυροι» επιβεβαίωσαν με αυτό το γκολ την ανωτερότητα τους στο σημερινό παιχνίδι, κλειδώνοντας ουσιαστικά την νίκη.

83’ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Αλεξάκης με γυριστή κεφαλιά από σέντρα του Ντουμάνη γράφει το 2-0!

Μικρή διακοπή στο ματς καθώς τραυματίστηκε ο Μπουτσάκης.

77’ Ακόμη μια αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Βουτσά να δίνει την θέση του στον Neral.

73’ Τρίτη κίνηση από τον πάγκο για την ομάδα μας, με τον Αλεξάκη να αντικαθιστά τον Σερβιλάκη.

Η ομάδα μας ελέγχει πλήρως το ματς.

66’ Αλλαγές για την ομάδα μας. Ο Ντουμάνης και ο Πατρινός μπήκαν στο ματς αντί των Hossam και Κατσούρι.

65’ Αλλαγή για την Καλαμάτα με τον Τάτο να αντικαθιστά τον Παπατόλιο.

60’ Μακρινό σουτ από τον Κόλα η μπάλα περνάει ψηλά άουτ.

57’ Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας! Ο Conraad βγαίνει απέναντι από τον Ταΐρη από τα δεξιά πλασάρει με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ.

55’ Διπλή αλλαγή για την Καλαμάτα. Οι Παυλίδης και Borges μπαίνουν στο ματς με τους Hebert και Αναστασόπουλο να βγαίνουν.

Δίχως κάποια ευκαιρία κυλάει μέχρι στιγμής το δεύτερο μέρος.

48’ Κίτρινη κάρτα στον Βουτσά για τράβηγμα στον χώρο του κέντρου.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Παγκρήτιο. Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με την ομάδα μας να προηγείται.

45’ Επιπλέον χρόνος δυο λεπτά.

Κεφαλιά από τον Mico στην περιοχή ο Ταΐρης μπλοκάρει.

41’ Κίτρινη κάρτα στον Μπουτσάκη.

38’ Κίτρινη κάρτα στον Αναστασόπουλο για φάουλ στον Appi.

29’ Κίτρινη κάρτα στον Moser για μαρκάρισμα στον Βουτσά.

27’ Ο Βουτσάς έχοντας χώρο μπροστά του, επιχειρεί το δυνατό σουτ με τον Ταΐρη να αποκρούει με δυσκολία.

Ο Εργοτέλης ελέγχει το παιχνίδι μετά το γκολ.

14’ Ο Κωσταντινόπουλος σπάει την μπάλα στον Hebert, με τον τελευταίο να σουτάρει και την μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ.

12’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ, του Γρίβα ο Τσέλιος μπλοκάρει σταθερά.

10’ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Ο Conraad αναλαμβάνει την εκτέλεση και ευστοχεί ανοίγοντας το σκορ!

9’ Πέναλτι κερδίζει η ομάδα μας! Ο Σερβιλάκης ανατράπηκε στην περιοχή με τον κ. Λάμπρου να δείχνει την άσπρη βούλα.

2’ Σουτ από τον Da silva η μπάλα φεύγει εκτός.

Το ματς ξεκίνησε!

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Σερβιλάκης (Αλεξάκης 73’) Κατσούρι (Ντουμάνης 66’)  Κόλα, Mico, Ποζατζίδης, Βουτσάς (Neral 77’) Μπουτσάκης, Appi, Conraad, Hossam (Πατρινός 66’)

Αναπληρωματικοί: Τζελέπης, Πατρινός, Θεοδωράκης, Αλεξάκης, Ντουμάνης, Κουτάντος, Neral, Κωστανάσιος, Farrag

Καλαμάτα (Άριαν Μπέλα): Ταϊρης, Κωνσταντινόπουλος, Παπατόλιος (Τάτος 65’) Τσελεπίδης, Bakayoko, Moser, Alves, Hebert (Παυλίδης 55’) Γρίβας, Λουκίνας, Αναστασόπουλος (Borges 55’)

Αναπληρωματικοί: Λαδάς, Lupano, Mavinga, Borges, Κόκορης, Σκεντεράι, Παυλίδης, Τάτος, Τσαγκαλίδης

Διαιτητής: Λάμπρου (Εύβοιας)

Βοηθοί: Πριόνας , Κωνστάντιος (Εύβοιας)

4ος: Ματσούκας (Αιτ/νιας)