Η ομάδα μας πραγματοποίησε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, σημειώνοντας πολλές καλές ευκαιρίες αλλά κόντρα στην ροή του αγώνα είδε τον ΠΑΣ να ανοίγει το σκορ. Αρκετά νωρίς στο δεύτερο μέρος, δέχτηκε και δεύτερο τέρμα μη μπορώντας στην συνέχεια να αντιδράσει όπως έπρεπε, πετυχαίνοντας εν τέλει γκολ στο τέλος χωρίς να μπορέσει να αποφύγει την ήττα με 1-2 απ' τον ΠΑΣ Γιάννενα, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Super League 2.

Τέλος αγώνα.

92' Σουτ του Ροβίθη μπλοκάρει ο Χουτσεσιώτης.

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

90' ΓΚΟΟΟΛ για την ομάδα μας!! Ο Efford με πλασέ μειώνει σε 1-2.

88' Κίτρινη κάρτα στον Τσέλιο.

87' Τελευταία αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, με τον Ξύδα να αποχωρεί δίνοντας την θέση του στον Ελευθεριάδη.

86' Έξαλλος ο κ. Τουτζάρης με τον διαιτητή για κόρνερ που δε δόθηκε υπέρ της ομάδας μας. Λόγω έντονων παραπόνων δέχεται την κίτρινη κάρτα απ' τον κ. Αγγελάκη.

80' Ο Παμπλίδης από λάθος της άμυνας φεύγει στην κόντρα επίθεση, με τον Καλογεράκη να εξουδετερώνει το πλασέ του.

79' Αλλαγή για τον ΠΑΣ με τον Νικολιά να περνάει αντί του Leo.

Έχει πέσει πολύ ο ρυθμός του αγώνα.

75' Σέντρα - σουτ του Bote η μπάλα φεύγει άουτ.

68' Τρίτη αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Bote να περνάει στην θέση του Προβυδάκη.

O Eργοτέλης μετά την ψυχρολουσία στις αρχές του δευτέρου μέρους, προσπαθεί να βρει τα πατήματα του.

61' Αλλαγή για τον ΠΑΣ, με τον Naumets να περνάει αντί του Λώλη.

60' Κίτρινη κάρτα στον Ξύδα, για πολύ σκληρό μαρκάρισμα στον Τσέλιο.

55' Αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Μπουτσάκη να δίνει την θέση του στον Μανουσάκη.

50' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ. Ο Leo έφυγε απ' τις κόντρες τετ α τετ πλάσαρε στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα. Έντονες διαμαρτυρίες για οφσάιντ απ' τους ποδοσφαιριστές της ομάδας μας.

Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο. Ο Μπουρσέλης θα περάσει αντί του τραυματία Bruce, που χτύπησε στο πόδι.

Τέλος στο πρώτο μέρος. Με ένα γκολ κόντρα στην ροή του αγώνα ο ΠΑΣ προηγείται 0-1 του Εργοτέλη, που ήταν πολύ καλύτερος καθ' όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου.

Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος

44' Ο Bruce δέχεται ένα άσχημο μαρκάρισμα και τραυματίζεται δείχνοντας να μην μπορεί να συνεχίσει στο ματς.

42' Δυνατό σουτ του Λιάσου η μπάλα έξω.

39' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ. Λάθος του Καλογεράκη, που έδωσε την δυνατότητα στον Leo να πάρει την μπάλα και με ένα πλασέ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα αφού αυτή κόντραρε και σε σώμα.

38' Ο Μπουτσάκης κινήθηκε με χώρο προς την περιοχή, μοίρασε την μπάλα στον Τσέλιο, όπου με πλασέ ανάγκασε τον Χουτεσιώτη να μπλοκάρει.

35' Σέντρα του Τσέλιου, κεφαλιά του Ροβίθη η μπάλα άουτ.

32' Δυνατό σουτ του Efford η μπάλα περνάει ελάχιστα δίπλα απ' το αριστερό κάθετο δοκάρι.

30' Η ομάδα μας στο πρώτο μισάωρο του παιχνιδιού πατάει πολύ καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, δημιουργώντας ευκαιρίες και επικίνδυνες στιγμές για την άμυνα του ΠΑΣ.

27' Δοκάρι για τον Εργοτέλη! Ο Barata απ' το ύψος της περιοχής, πλάσαρε στέλνοντας την μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Χουτεσιώτη.

23' Κίτρινη κάρτα στον Bruce.

22' Φοβερή απόκρουση του Καλογεράκη, σε κοντινή κεφαλιά του Παμλίδη.

17' Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας! Ο Τσέλιος πάσαρε υπέροχα στον Efford, με τον τελευταίο απ' το ύψος του πέναλτι να χάνει μοναδική ευκαιρία να σκοράρει καθώς ο Χουτεσιώτης απέκρουσε το πλασέ του. Στην συνέχεια της φάσης ο Ροβίθης πλάσαρε, με τον γκολκίπερ του ΠΑΣ να μπλοκάρει και πάλι.

13' Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Προβυδάκη, ο Χουτεσιώτης πέφτει στην γωνία του και μπλοκάρει με δυσκολία την μπάλα.

12' Κίτρινη κάρτα στον Μπουκουβάλα για φάουλ στον Προβυδάκη.

10' Σουτ του Τσέλιου, η μπάλα αρκετά έξω.

9' Αρκετά μέτρα έξω απ' την περιοχή ο Bruce βρήκε χώρο, δοκίμασε ένα συρτό σουτ με την μπάλα να περνάει έξω.

5' Μακρινό σουτ του Παμλίδη, η μπάλα ψηλά άουτ.

Το παιχνίδι ξεκινάει.

Με καπνογόνα, χαρτάκια και πολλά χειροκροτήματα υποδέχονται οι φίλοι της ομάδας μας, τις δύο ενδεκάδες. Όπως γίνεται αντιληπτό για ακόμη ένα ματς παιδιά απ' την ακαδημία του συλλόγου συνοδεύουν τους ποδοσφαιριστές.

Μετράμε αντίστροφα για την είσοδο των ομάδων και την έναρξη του παιχνιδιού.

Αρκετός κόσμος στις κερκίδες του Παγκρητίου.

Οι παίκτες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο για προθέρμανση και σε λίγο θα μεταβούν στα αποδυτήρια.

Με σχήμα 4-3-3 αγωνίζεται και σήμερα ο Εργοτέλης.

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Spiriak, Μπάτζιος, Προβυδάκης (Bote 68'), Bruce (Mπουρσέλης 46' λ.τρ), Κοιλιάρας, Μπουτσάκης (Μανουσάκης 55'), Τσέλιος, Efford, Barata, Ροβίθης

Αναπληρωματικοί: Κατσιμήτρος, Bote, Οικονόμου, Πέϊος, Kacurri, Μπουρσέλης, Μανουσάκης

ΠΑΣ Γιάννενα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Μπουκουβάλας, Παντελάκης, Σκόνδρας, Αποστολόπουλος, Καρτάλης, Λιάσος, Λώλης ( Νaumets 61'), Ξύδας (Ελευθεριάδης 87'), Leo (Νικολιάς 79'), Παμλίδης

Αναπληρωματικοί: Γιαννίκογλου, Νικολιάς, Γώγος, Πήλιος, Krizman, Naumets, Ελευθεριάδης

Διαιτητής: Αγγελάκης Άγγελος (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Παπαδόπουλος Ηλίας (Μακεδονίας), Τοροσιάδης Νίκος (Μακεδονίας)

4ος: Μαυρόπουλος Νίκος (Μακεδονίας)