Με δυο γκολ, ένα σε κάθε ημίχρονο η Κ19 του Εργοτέλη επικράτησε εκτός έδρας του αντίστοιχου συγκροτήματος των Τρικάλων.

Σε ένα κακό αγωνιστικό χώρο οποίος δεν βοηθούσε τις προσπάθειες των παικτών η ομάδα μας πήρε μια άνετη νίκη δημιουργώντας μάλιστα ευκαιρίες και για ένα σκορ πολύ μεγαλύτερο.

Οι κιτρινόμαυροι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι με τον Αλεξάκη στο 7’ και στο 15’ να χάνει ευκαιρίες για ν ανοίξει το σκορ. Στο 20’ σουτ του Κομνηνού έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων ο οποίος οκτώ λεπτά αργότερα έδιωξε εκ νέου την μπάλα σε τετ α τετ με τον Κουτσογιαννάκη.

Ο παίκτες της ομάδος μας συνέχισαν να πιέζουν και στο 38’ μπήκαν μπροστά στο σκορ με πλασέ του Κουτσογιαννάκη μετά από ατομική ενέργεια και κάθετη σέντρα του Κομνηνού από δεξιά.

Τα τερματα της ομάδας μας διπλασίασε στο 80’ όταν ο Μαυροειδής με ατομική ενέργεια από αριστερά έβγαλε σέντρα στον Λουσι ο οποίος με σουτ έγραψε το 0-2 και στο 85’ σε ανάποδο ψαλίδι του Πάγια η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

Τρίκαλα: Κουτσάγιας, Κακούσιος, Τσιρογιάννης Γ., Γκοβίνης, Δρόσος, Μηκλιτσιώτης, Μπαρτζιώκας, Κατσαντώνης, Αλεξανδρής, Τσιρογιάννης Ν., Κοντογιώργος

Εργοτέλης: Βλαχάκης, Λούσι, Μαυροειδής (83’ Κουτεντάκης), Κεφαλούκος, Πλαϊτάκης, Θεοδωράκης, Κουτάντος, Κουτσογιαννάκης, Καπουράνης (71’ Σφακιανάκης), Αλεξάκης (64’ Πάγια), Κομνηνός (75’  Χαϊντίνι)