Μετά από ένα ματς με πολύ ένταση και δυνατές μονομαχίες σ ένα άσχημο αγωνιστικό χώρο ο Εργοτέλης απέσπασε τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) απέναντι στα Τρίκαλα.

Η ομάδα μας παρά το ότι αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο από το 13’ μετά την αποβολή με δεύτερη κίτρινη του Μπουτσάκη έδειξε πάθος συγκέντρωση και μαχητικότητα σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού. Μάλιστα δημιούργησε ευκαιρίες όπου εάν ήταν λίγο πιο τυχερή στην τελική προσπάθεια θα μπορούσε να πετύχει και άλλο γκολ.

Τα Τρίκαλα μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 15’ με τον Πάνο ενώ για την ομάδα μας σκόραρε στο 50’ ο Μπουρσέλης.

Ο Εργοτέλης έφτασε τους 28 βαθμούς ενώ εκκρεμεί η εκδίκαση της ένστασης που έχει καταθέσει για τον αγώνα με την Σπάρτη.

Το φίλμ του αγώνα

Λήξη του παιχνιδιού

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων που δείχνει ο 4ος διαιτητης του παιχνιδιού.

87΄ Κίτρινη κάρτα για τον Γροντή

85’ Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο. Ο Νίκκι Παπαβασιλείου κάνει την δεύτερη αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Σταθόπουλος αντί του Ροβίθη

75΄ Κίτρινη κάρτα στον Τσέλιο του Εργοτέλη

74' Πρώτη αλλαγή για την ομάδα μας. Φεύγει ο Μανουσάκης και στην θέση του μπαίνει ο Γροντής

73' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τα Τρικά. Γουερέ αντί Σμυρλή για τον ΑΟΤ

72' Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλάκο.

70' Σουτ εκτός περιοχής απο τον Πάνο άουτ

Ο Εργοτέλης ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι και προσπαθεί με αξιώσεις να βρει το δρόμο για τα αντίπαλα διχτυα προκειμένου να σημειώσει και ένα δεύτερο γκολ. Απο την άλλη πλευρά με σουτ εξω απο την περιοχή προσπαθουν οι παίκτες των Τρικάλων.

64’  Δεύτερη αλλαγή για τα Τρίκαλα. Φεύγει από το παιχνίδι ο Αντρονίκ, και την θέση του παίρνει  ο Τριανταφυλλάκος

57Σωτήρια διώχνει προ του Ροβίθη σε κόρνερ ο Γκότοβος

51' Κίτρινη κάρτα στον Αντρονίκ

Η προσπάθεια των παικτών μας φέρνει καρπούς! Παρά το γεγονός οτι ο Εργοτέλης αγωνίζεται με 10 παίκτες από το 13' και παρά τα φαλτσοσφυριγματα του διαιτητή οι παίκτες μας δείχνουν πάθος, συγκέντρωση στο παιχνίδι τους και μέχρι στιγμής δικαιώνονται

50' ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα μας! Φοβερό χτύπημα φάουλ του Μπουρσέλη που ισοφαρίζει σε 1-1!!!!

49' Κίτρινη κάρτα στον Ντιαλό

48' Ο Γκότοβος διώχνει σωτήρια προ του Εφορντ που έμπαινε μόνος στην περιοχή

Ξεκινάει το δευτερο ημίχρονο με μια αλλαγή γα τους γηπεδούχους ο Μαρκόφκσι στο παιχνίδι αντί του Τσιμίκα

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στα Τρίκαλα

43' Κίτρινη κάρτα για τον Οικονόμου

Το τελευταίο πεντάλεπτο πιέζουν αρκετά οι γηπεδούχοι

39' Μετά από φάουλ του Αντρονίκ αποκρούει προσωρινά ο Κατσιμήτρου και ο Πάνος στην επαναφορά της μπάλας  στέλνει την μπάλα σ το οριζόντιο δοκάρι.

37' Μετά από εκτέλεση κόρνερ καρφωτή κεφαλιά του Πάνου με τον Κατσιμήτρος να  διώχνει εντυπωσιακά

35' Δοκιμάζει ξανά το πόδι του ο Μανουσάκης απο μακριά, η μπάλα φεύγει και πάλι ελάχιστα άουτ απο το δεξί δοκάρι του Ταϊρη

Τριάντα λεπτά παιχνιδιού στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων με την ομάδα μας παρά το ότι αγωνίζεται με αριθμητικό μειωνέκτιμα να πατάει καλά στο γήπεδο. Οι παίκτες μας μάχονται και κυνηγούν το γκολ.

30' Ωραίο σουτ από τον Μανουσάκη με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ

Ο διαιτητής εχει εκνευρίσει αρκετά με της αποφάσεις του

29' Κίτρινη κάρτα στον Εφορντ

26Ο Ταϊρης διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ φάουλ που εκτέλεσε ο Μπουρσέλης.

25 Κίτρινη κάρτα στον Τσιάρα των Τρικάλων

15 Γκολ για τα Τρίκαλα 1-0.  Σέντρα του Πάνου και κεφαλιά του Σισέ η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα

Ο Εργοτέλης συνεχίζει με δέκα παίκτες το παιχνίδι. Αρκετές διαμαρτυρίες από την πλευρά της ομάδας μας.

13’ Αποβολή του Μπουτσάκη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

9 Απευθείας χτύπημα φάουλ του Ντόση η μπάλα έφυγε άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Κατσιμήτρη

6' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι και είναι για τον Μπουτσάκη

5’ Η ομάδα μας έχει μπεί δυνατά στο παιχνίδι κα χάνει την πρώτη της καλή ευκαιρίας με τον Τσέλιος να βρίσκει κενό στην καρδιά της άμυνας των Τρικάλων να βγαίνει απέναντι στον Ταϊρη ο οποίος απέκρουσε σωτήρια

Ο διαιτητης σφύριξε την έναρξη του παιχνιδιού

Εργοτέλης και Τρίκαλα εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο. Οι γηπεδούχοι θ αγωνιστούν με μπλέ στολές ενώ η ομάδα μας φοράει την κίτρινη εμφάνιση της.

Οι ομάδες βρίσκονται στ’ αποδυτήρια και είναι έτοιμες να βγουν στον αγωνιστικό χωρό προκειμένου να ξεκινήσει σε λίγα λεπτά από τώρα το παιχνίδι.

Οι καιρικές συνθήκες είναι αρκετά καλές. Ηλιόλουστη μέρα με καλή θερμοκρασία στο Δημοτικό Στάδιο των Τρικάλων ωστόσο λιγοστός είναι ο κόσμος στις κερκίδες του γηπέδου.

Διαιτητής: Μαούτας Δημήτριος (Ημαθίας)

Βοηθοί: Γιάντσης Κωνσταντίνος (Ημαθίας), Σακκάς Παναγιώτης (Θεσσαλίας)

4ος Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτριος (Θεσσαλίας)

Οι συνθέσεις:

ΤΡΙΚΑΛΑ (Μίλος Κόστιτς): Ταϊρης, Πάνος, Ντόσης, Γκότοβος, Ντιαλό, Τσιάρας, Αντρονίκ, Σμυρλής, Τσιμίκας, Καπός, Σισέ

Αναπληρωματικοί: Markovskyy, Were Ooko, Tatic, Λάσκαρης, Συριόπουλος, Τριανταφυλλάκος,

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκκι Παπαβασιλείου): Κατσιμήτρος, Μπουρσέλης, Μπάτζιος, Οικονόμου, Bahanack, Τσέλιος, Bruce, Μπουτσάκης, Ροβίθης, Μανουσάκης, Efford

Αναπληρωματικοί: Καλογεράκης, Κοιλιάρας, Kwateng, Γροντής, Προβυδάκης Σταθόπουλος, Kacurri