Μια ακόμα μεγάλη σε έκταση νίκη πέτυχαν σήμερα σήμερα η Κ19 του συλλόγου μας. Οι κιτρινόμαυροι στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super league 2 επικράτησαν στο Μαρτινέγκο του αντίστοιχου συγκροτήματος της Παναχαϊκής με σκορ 4-0.

Οι παίκτες του Λευτέρη Κορνάρου έφτασαν στη  τελική επικράτηση χωρίς να πιάσουν υψηλό στάνταρ απόδοσης.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 1-0 με τέρμα που σημειώθηκε στο 9’ Συγκεκριμένα ο Δασκαλάκης εκτέλεσε κόρνερ κεφαλιά από Λούσι και Κόλα έδιωξε προς στιγμήν ο τερματοφύλακας της Παναχαϊκής και στην επαναφορά ο Μπερνίκου

με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

Στην επανάληψη του παιχνιδιού και το 74’ ο Σταματάκης έβγαλε πάσα στον Αλεξάκη ο οποίος με ωραίο σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας.

Δώδεκα λεπτά αργότερα ο Αζίζι με ατομική προσπάθεια έστελε για τριτη φορά την μπάλα στα δίχτυα ενώ ο ίδιος παίκτης στην εκπνοή του παιχνιδιού έγραψε με σουτ το τελικό 4-0.

Αξίζει βέβαια να σημειώσουμε ότι εκτός από τα δυο γκολ που πέτυχε ο Αζιζι είχε αρκετές ακόμα σπουδαίες ευκαιρίες για γκολ στο 23’ 40 ‘42’ στο 50’ και στο 60’ της αναμέτρησης.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Ψιμόπουλος,, Λούσι, Βερεράκης(69’ Αλεξάκης), Κόλα, Θεοδωράκης, Πάγια (69’ Στεφακάκης), Χαϊντίνη (63’ Σταματάκης), Κουτάντος(83’Μεχμετάϊ) , Αζίζι, Δασκαλάκης, Μπερνίκου(83’ Σφακιανάκης).

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ: Τρονιβούνας, Θεοφανόπουλος(68’ Σταυρόπουλος), Θανόπουλος (68’ Παναγιωτακόπουλος), Θωμάς, Μικές, Ταρνάρης(58’ Καραπιπέρης), Ζαβός(60’ Σάντας), Ροδόπουλος, Νέος, Φαβογιάννης